TOP7: Najkrajších vodných plôch v okrese Pezinok

Naposledy sme sa pozreli nato, kde podľa nás v našom okrese nájdete najlepšiu zmrzlinu. Teraz sme sa však vrátili do prírody a preskúmali všetky rybníky, vodné nádrže, jazerá. Tu je našich TOP7: Nakrajších vodných plôch v okrese Pezinok.

1. Budmerice

V Budmericiach nájdete okrem kaštieľa aj krásnu vodnú nádrž, ktorú hojne navštevujú rybári zo širokého okolia. Popri nádrži vedie asfaltová hrádza, ktorú ocenia hlavne korčuliari alebo mamičky s kočíkmi. Za zmienku určite stojí bohatá flóra a fauna v okolí.

2. Vištuk

Vodná nádrž vo Vištuku je prírodnou dominantou obce. Rozlohou naozaj veľká – 20 hektárová plocha a jej okolie je ako stvorené na romantickú prechádzku alebo rybačku. My sme si užili čarovný západ slnka nad touto nádržou.

3. Grinava

Grinavské jazerá nájdeme ukryté nad pezinskou mestskou častou Grinava. Tri prírodné rybníky sú vsadené do malebného prostredia vinohradov. Jednoznačne odporúčame všetkým, ktorí si chcú na chvíľku oddýchnuť od ruchu mesta.

4. Svätý Jur

Rybník Júrsky Šúr je súčasťou národnej prírodnej rezervácie. Táto lokalita je typická mokraďami so vzácnymi druhmi rastlín a živočíchov. Každému odporúčame toto miesto navštíviť, veď zažiť “prales” na vlastnej koži sa naozaj oplatí. 🙂

5. Limbach

Vysoko nad obcou Limbach, v Slnečnom údolí, sa nachádza vodná nádrž. Rozlohou je rozhodne menšia ako ostatné, ale svojím horským charakterom chytí za srdce každého návštevníka. V okolí je chatová oblasť a mnoho príležitostí na turistiku.


6. Pezinok – Kučišdorf

Komu by už nebola známa vodná nádrž v Kučišdorfskej doline na pezinskej Cajle? 🙂 Hneď pod Malými Karpatmi sa rozprestiera táto cca 7 hektárov veľká vodná plocha. Je ideálna nielen na rybačku, ale aj na príjemnú prechádzku a opekačku.

7. Pezinok – Rozálka

Prostredie Rozálky ponúka Pezinčanom skvelé možnosti na oddych a šport. Súčasťou Rozálky je aj rybník, ktorý je medzi obyvateľmi mesta známy ako Kejda.

Leave A Reply

Navigate