Letný špeciál: TOP ZMRZLINY v Pezinskom okrese

Po článku TOP 10: Najlepšie kaviarne pod Malými Karpatmi pokračujeme v ďalších tipoch na chuťové zážitky v našom okolí. Tentokrát prinášame Letný špeciál: Top ZMRZLINY v Pezinskom okrese. Toto leto je naozaj horúce, a preto aj vám isto padne vhod tip na malé osvieženie. Zostavili sme preto náš subjektívny rebríček obľúbených zmrziek, nech sa páči 🙂 :


1. Staré Časy – Modra

Adresa: Štúrova 4/48, 900 01 Modra

Ak chcete ochutnať naozaj delikátnu zmrzlinu, tak musíte navštíviť čarovný podnik Staré Časy v centre Modry. Zmrzlinu si môžete vychutnať pri prechádzke mestom alebo na príjemnej terase. Chválime hlavne široký výber extra chutných sorbetov. Okrem zmrzky odporúčame okoštovať aj koláče a kávu od miestnej pražiarne.

Cena za kopček: Klasická zmrzlina 0,80 €; Sorbet 1,20 €

Naše topky: Maková, malinový a mangový sorbet


2. ICELAND – Pezinok

Adresa: M. R. Štefánika 16/31, 902 01 Pezinok

Po potulkách Pezinkom sme ochutnali mnohé zmrzliny, ale naše chuťové bunky si získala hlavne zmrzka od ICELAND – oproti starému Prioru. Zástupy ľudí tu vždy priťahuje naozaj široký výber poctivých zmrzlín. Tí, ktorí nemôžu lepok alebo mlieko si tiež prídu na svoje.

Cena za kopček: 0,60 €

Naše topky: Slaný karamel, taliansky krémeš, passion fruit


3. Zmrzlina u Tulipa – Svätý Jur

Adresa: Prostredná 96/21, 900 21 Svätý Jur

Z Modry a Pezinka sa presunieme do susedného mestečka Svätý Jur, kde nájdete zmrzlináreň u Tulipa. Naozaj chutnú zmrzlinu si môžete vychutnať potulkami uličkami mesta alebo aj na teraske.

Cena za kopček: Klasická zmrzlina 0,70 €, Sorbet 1 €

Naše topky: Nero čokoláda, mandarínka

4. Cukráreň EFA – Talianska zmrzlina – Modra

Adresa: Štúrova 63, 900 01 Modra

Modra je okrem mesta kráľovského, aj mesto zmrzlinové. Okrem Starých časov sa preto v našom zozname musela objaviť aj táto skvelá talianska zmrzlinka. Čakajú na vás osvedčené klasiky, ale aj originálne príchute.

Cena za kopček: 0,70 €

Naše topky: Levanduľová, jahodová

Leave A Reply

Navigate