TOP 10: Najlepšie kaviarne pod Malými Karpatmi

Pri potulkách Malými Karpatmi nám vždy padne vhod krátka zastávka na kávu. Vybrali sme pre vás našich TOP 10 kaviarní, v ktorých sa vždy radi zastavíme a načerpáme ďalšiu inšpiráciu na články pre www.bozinky.sk . Ktorá je vaša obľúbená kaviareň ? 🙂

1. Čokoládovňa Mlsná Emma

Nájdete ju: Milana Rastislava Štefánika 2, Pezinok
Ich Facebook: https://www.facebook.com/MlsnaEmma/
Kávička: Brazília od pražiarne Čierná perla + rôzne slovenské, aj svetové pražiarne.

Čokoládovňa Mlsná Emma už má v Pezinku medzi kaviarňami dlhodobo svoje stabilné miesto a meno. Pekný historický priestor, hneď v centre Pezinka, vám ponúkne pohodlné sedenie a pokojnú atmosféru. Káva a čokoláda je vždy s láskou a profesionálne pripravená a môžete si ku nej pochutiť na výborných a poctivo upečených koláčikoch – či už tradičných alebo často aj bezlepkových a bezmliečnych. So sebou si taktiež môžete kúpiť rôzne pochutinky – napríklad aj mnoho druhov slovenských praliniek, limonád a čajov

2. Predajňa pražiarne EBENICA COFFEE

Nájdete ju: Šúrska 136, Modra
Ich Facebook: https://www.facebook.com/EBENICA/
Kávička: Káva Ebenica

Pražiareň kávy EBENICA COFFEE je už od roku 2016 neoddeliteľnou súčasťou mesta Modry. V prostredí bývalého areálu fabriky Majolika pražia s láskou čerstvú kávu z celého sveta. Na podnikovej predajni si môžete nielen balíček kávy kúpiť, ale samozrejme aj ochutnať. Pripraví vám ju profesionálna a vždy usmievavá baristka ?. Vychytávkou je aj automat na predaj balíčkov kávy, ktorý majú pred predajňou.

3. Hollerung káva & koloniál

Nájdete ju: 3001 Harmónia
Ich Facebook: https://www.facebook.com/hollerungharmonia/
Kávička: Káva z pražiarne kávy Goriffee

Modre – Harmónii iba nedávno vznikla táto sympatická a originálna kaviareň priamo pod Malými Karpatmi. Okrem výbornej kávykoláčikov si môžete kúpiť domov aj výrobky, či už lokálne alebo z celého Slovenska. Už od prvého pohľadu toto miesto pôsobí veľmi útulne (môže zato aj príjemná obsluha), komunitne a očarí vás vkusným severským design-om. Pri ceste na výlet smerom na Zochovu chatu určite nevynechajte ?

4. Black coffee & wine

Nájdete ju: Holubyho 16, Pezinok
Ich Facebook: https://www.facebook.com/dotblackcoffeewine
Kávička: Pražiareň Good times coffee roasters, Johan & Nyström

Novovzniknuté miestečko pre všetkých nadšencov modernej a poctivo pripravenej kávy vzniklo len naozaj nedávno. Vďaka blízkosti k centru Pezinka, a teda aj dobrému parkovaniu, by sa tam mal ocitnúť naozaj každý milovník dobrej kávy. Okrem klasickej prípravy ako je espresso, vám ponúknu aj alternatívne metódy.

5. Čokokafé

Nájdete ju: Horné predmestie 12, Svätý Jur
Ich Facebook: https://www.facebook.com/Cokokafe/e
Kávička: Caffé Trieste

Čokokafé je presne ten typ miesta, do ktorého sa zamilujete na prvý pohľad. Domovom tejto kaviarne je historický renesančný dom. Príjemné  vinohradnicko-rustikálne prvky, vám ku káve vyčarujú naozaj unikátnu atmosféru. Nechýba ani pestrý výber koláčikov, piva, vína a niekedy aj čerstvo upečený chlebík z vlastnej tradičnej piecky.

6. BonŽúr Café

Nájdete ju: M.R.Štefánika 27, Pezinok
Ich Facebook: https://www.facebook.com/bonzurcafe/
Kávička: Káva Covim a pražiareň kávy Bozin roastery

V centre Pezinka na vás čaká ďalší úžasný kávový zážitok. Je pre vás prichystaná káva buď z talianskej alebo pezinskej pražiarne. Na výber máte široké spektrum koláčov, limonád, ktoré si počas leta môžete vychutnať aj na terase v pasáži, kde je kaviareň umiestnená. Tak trošku vintage interiér plný dreva a pekných umeleckých predmetov pôsobí viac ako útulne a podčiarkuje celkový dobrý dojem z tohto miesta.

7. Fraňovka

Nájdete ju: Prostredná 23, Svätý Jur
Ich Facebook: https://www.facebook.com/bonzurcafe/
Kávička: pražiareň kávy EBENICA COFFEE

Pod starými klenbami mestečka Svätý Jur na vás čaká táto sympatická útulná kaviarnička.  Vkusne zariadená do štýlu vínnej pivničky, plná dreva čerstvých kvetov dýcha neskutočne príjemnou atmosférou. Na mlynčeku pekne vyvážená zmes kávy od EBENICA COFFEE a k nej veľký výber koláčikov, vínaskvelých čajov Wilfred.

8. Chillhouse coffee & wine

Nájdete ju: OC, Holubyho 28, Pezinok
Ich Facebook: https://www.facebook.com/chillhouse.sk/
Kávička: pražiareň kavy EBENICA COFFEE

Na pokojnom 1. poschodí OC PlusPezinku sa nachádza táto sympatická kaviareň. S láskou pripravená káva – vybrať sa dá vždy z 2 druhov, vám v tomto krásne zariadenom prostredí vždy vyrobí krajší deň. Okrem kávy sa môžete tešiť na pestrý výber vín, limonád a koláčikov (aj vegánskych). Cez leto určite odporúčame sadnúť si na terasu, ktorá je v tieni mesta a jeho kostolnej veže.

9. Famílja bistro & café

Nájdete ju: Moyzesova 4B, pezinok
Ich Facebook: https://www.facebook.com/Fam%C3%ADlja-Bistro-Caf%C3%A9-105916026785181/
Kávička: Vlastná zmes kávy

Bistro & Café Famílja by sme mohli pokojne označiť ako malé Taliansko v meste Pezinok ? . Je to kvôli veľmi príjemnej káve, ktorú majú na mlynčeku, a taktiež aj jedlu, ktoré je ladené v talianskom štýle. Prostredie kaviarne dýcha čistým minimalistickým štýlom s výhľadom na ulicu. Veľký detský kútik, kde sa deti vždy dlhú chvíľu zabavia, príde mamičkám a rodinám tiež určite vhod.

10. Cafe Modur

Nájdete ju: Štúrova 72, Modra
Ich Facebook: https://www.facebook.com/CAFE-MODUR-633807503480559/
Kávička: Jolly Caffé

V rámci modranských kávových miest rozhodne nemôžeme vynechať ani Cafe Modur. Nachádza sa hneď v tieni mestskej dominanty – Štúrovej sochy na námestí. Každého si získa zaujímavým moderným konceptom zasadeným do interiéru s vysokými klenbovitými stropmi. V ponuke je okrem osviežujúcich drinkov a kokteilov, široká paleta koláčikov a aj sendvičov.

Leave A Reply

Navigate